Özel Dedektiflerin Sağlık Sorunları - Analiz Özel Dedektiflik Bürosu

Bize Ulaşın

Özel dedektiflerin sağlık sorunları

 

Özel dedektiflerin eş takibi gibi takip ve gözetim içeren saha çalışması yaparken sıkça maruz kaldıkları sağlık sorunlarına değinmek istedik. Özel dedektiflik yapmak isteyenlerin ve müşterilerimizin hangi koşullarda çalıştığımızı bilmek isteyeceklerini düşündük.

 

Hava koşulları

29.4 °’dir ve radyo spikeri, camlar aralık bırakılsa bile insanlara araçlarında evcil hayvan bırakmamaları konusunda uyarmaktadır. Bunu, son altı saat boyunca gözetim altında oturduğunuz otomobilinde dinliyorsunuz.

Güneşli, yaz günlerinde, park halindeki bir arabanın içindeki sıcaklık, 10 dakikanın biraz üzerinde 40° ‘yi aşabilir. Pencerelerin hafifçe açılması önemli bir fark yaratmak için yeterli değildir. Hava, en deneyimli dedektiflere bile o gün tahribat yaratabilir. Bir ikilem var: içerseniz işemek zorunda kalacaksınız ve eğer içmiyorsanız yakında çok dehidrate olacaksınız. Bu içecekler diüretik (idrar atılımını kolaylaştıran) olduğu için sıcak günlerde kahve veya çay içmemeye çalışın. Dedektifler aynı zamanda dezavantaja sahiptir. Çünkü göze çarpmamak için koyu kıyafetleri tercih ederek giyinir, ancak bu aynı zamanda güneşi de çeker.

Mümkünse gölgede park etmeye çalışın. Belli sebeplerden ötürü gözetim araçları, renklendirilmiş pencerelere sahip olmalı. Bu da ısı ve UV ışınlarını azaltmaya yardımcı oluyor. Daima buz paketleri ve su ile bir soğutucu taşıyın. Su, soğuk nemli bir havlu ya da su sprey şişesi, yüzünüzü soğutmanın en iyi yoludur.

Jel ile doldurulmuş satın alabileceğiniz boyun sargısı var. Vücut soğutma için en iyi yöntem; Soğuk boyun atkısıdır. Boyundaki karotid arterleri soğutarak vücut ısısını düşürür.

Gözlerinizi ve cildinizi koruyun. Daima güneş kremi sürün; Arabanızda güneş ışığı alabilirsiniz. UV ışınlarından gözlerinizi korumak için kaliteli güneş gözlüğü takın. Bu, yaşa bağlı makula dejenerasyonunu veya kataraktları önlemeye yardımcı olacaktır.

Soruşturmayı yöneten dedektifler, saha dedektiflerine araştırılmak üzere dosya atarken hava koşullarını dikkate almalıdır. Gözetimin kısa tutulmaması çok önemliyse, özel dedektiflerin rahatlamaları için ayarlanmalıdır.

 

Bu semptomların bir kombinasyonuyla karşılaşırsanız, gözetiminizi bırakın:

  • Mide bulantısı
  • Kusma
  • Baş ağrısı
  • Kas krampları
  • Baş dönmesi
  • Başlangıçta nemli olan cilt kuru olarak değişir.
  • Hızlı nabız

Kış havası da zorlu olabilir. Uzun iç çamaşırı da dahil olmak üzere katmanlı giysiler, sıcak paketler, on saate kadar ısı sağlayabilir ve vücudun herhangi bir yerine konabilir.

 

Kimler bir aracın içinde bir canlı varken tüm gün pencereleri kapalı bırakır?

Müşterilerimiz. Kimse sıcak bir günde bir arabada bir köpeği terk etmeyi düşünmez, ancak müşterileri tarafından özel dedektifler, araç içinde her türlü hava şartlarında oturup uzun saatler boyunca beklerler. Maruz kalmanın etkileri açıkken özel dedektifler, sahada sayısız sağlık sorunu yaşayabilir. Bu sorunlar sırt problemleri, mesane problemleri, dehidrasyon (sıvı kaybı) ve psikolojik sorunlar arasından olabilir. Tehlikeli bir iş, bu özel dedektiflik işi; Kötü adamlar ve silahlar ucuz roman filminde özel dedektiflerin çöküşüdür, ancak gerçek hayatta sağlık problemlerinin önlenmesi başarılı bir kariyerin anahtarıdır.

 

Sırt ağrısı

Doktor Don Fitz-Ritson’a göre oturmak, bedeninizi ve zihninizi etkileyen en tanınmayan fakat yıkıcı streslerden biridir. Sürüşten kaynaklanan titreşim ise sorunu şiddetlendiriyor. Oturmak, omurganızdaki önemli kasları zayıflatır. Bu, vertebral kolon yozlaşmasından solunum, sindirim problemlerine, kilo alma ve yorgunluğa kadar her şeye yol açabilir.

Her saatte bir oturmaya bir mola vermek önerilir, ancak bu gözetimde gerçekleştirilemez. Konumu değiştirmeye çalışın. Bir bel desteğini veya sırt dayanağını kullanın. Tüm gözetim yapan dedektifler, bir süre sonra sırt ağrısı yaşayacaktır. Gevşek, tırtıklı ve garip konumlara oturmak, özellikle de video kaydı yaparken zorlanma ve diğer sorunlara neden olabileceğinden yardımcı olamaz. Dr. Fitz-Ritson, sırt problemleri ortaya çıkarsa yapılandırılmış bir rehabilitasyon programına başlamanızı öneriyor. Sırtınızın güçlendirilmesi, oturma nedeniyle zayıflamış olan önemli kasların daha da kötüleşmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Dr. Fitz-Ritson, 25 yılı aşkın süredir pratik yapıyor ve Kanada Anıt Şiroterapi Koleji’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapıyor. Kiropatik Bilimler bölüm başkanı  ve Postür Araştırma Enstitüsü başkanlığı görevini yürüttü.

Akupunktur, sırt ağrısı, sindirim sorunları, baş ağrısı ve genel sağlık gibi her türlü sorun için çok yardımcı olabilir. Çok rahatlatıcı bir tedavidir. Eğer iğnelerden hoşlanmıyorsanız endişelenmeyin, çok küçük oldukları için cildinize girmesini hissetmeyeceksiniz.

 

Kazalar

Başka bir araştırmacının gözetim konusu olmayın. Trafikte ne kadar çok zaman geçerse, kaza geçirme şansınız o kadar yüksek olur. Dedektifler, özellikle aldatan bir eşi takip ederken tehlikeli bir şekilde sürmek zorundadırlar. Genellikle yorgun ya da sıcaktan soğuktan acı çekiyordur. Bunlara bir de, eş takibinde araç kullanırken not almanın, video çekmenin dikkat dağıtıcılığını, gerçekleşmeyi bekleyen bir kazanın olasılığına ekleyin.

Rehabilitasyon veya fizyoterapi uzmanı birine kaç kez gittiniz? Bu ihmal edilmesi gereken bir şey değildir. Otomatik sigorta poliçenizin avantajlarından yararlanmalısınız. Tedavi planı, ekipman veya bakım masrafları dahil olmak üzere hangi hizmetlerin sağlandığını öğrenin. Mümkünse, uzun süreli sağlık çıkarları olan bir sigorta şirketiyle çalışın.

 

Duygusal sağlık

Akıl sağlığı, dedektiflik endüstrisinin en göz ardı edilen sorunlarından biridir. Gözetim yalnız ve stresli bir iştir. Tek başına olmayı sevmeyenlerden biri iseniz, söylemeye gerek yok; Bu iş sizin için değil. Kolayca sıkılan birisi gözetim süresince uyanık ve bilinçli olmak için yeterli konsantrasyona sahip olmayacaktır.

Takipteyken trafik koşulları, beklerken tehlikeli gözetim alanları, tüm kaygı, öfke, anksiyete ve diğer sorunlara neden olabilir. Cep telefonunuzdan ya da telsizle başkalarıyla konuşun, radyo dinleyin: müzik rahatlatıcıdır ve konuşmak, yalnız değilmişsiniz gibi hissetmenizi sağlar. Kendinizi meşgul edin, ancak konsantrasyonunuzu işten uzak tutmayacak şekilde kullanın. Dikkatiniz işinizde olsun.

Stres ve depresyon bazen uyuşturucu ya da alkol bağımlılığına neden olabilir. Alkollüyken asla araç kullanmayın. Bazı ilaçlar, konsantrasyonunuzu kaybetmenize ve sürüş yeteneğinizin zayıflamasına yol açabilir. Kullandığınız ilaçların yan etkilerinden mutlaka haberdar olun.

 

Beslenme ve Egzersiz

Birçok dedektif oturmaktan ve yemekten kilo almaya başlar. Protein çubukları, fındık, meyve ve sebzelerin hepsi iyi seçimlerdir. Yaz aylarında bozulacak olan yiyeceklere dikkat edin. Çakmak girişine takılan araç tipi soğutuculardan satın alabilirsiniz, çoğu da sıcak yiyecekleri tutma özelliğine sahiptir. Aküyü boşaltmak istemiyorsanız taşınabilir bir güç kaynağı getirin.

Yorgunluk bir sorun olabilir ve bir sürü kahve içmek çare değildir. Gerçekten sağlıklı değil, ancak zaman zaman Red Bull veya diğer enerji içecekleri, devam etmeniz gereken durumlarda yardımcı olabilir.

Eğer yapabiliyorsanız, işten sonra egzersiz yapmak ya da bir spor salonuna gitmek övgüye değer. Yüzme, Pilates ve Yoga tüm iyi egzersiz formlarıdır. Masaj terapisi sizin için sadece iyi değil, aynı zamanda harika bir şeydir. Aracınızda yapabileceğiniz germe egzersizlerini bulun. Düzensiz ve geç saatlerde çalışırken uyku da zor olabilir. Gece geç saatlerde kahve içmeyin. Kullanabileceğiniz birçok bütünsel tedavi yöntemi ve beslenme takviyeleri vardır.

 

Çevresel tehlikeler

Pek çok dedektif diğerlerinin aksine araç kiralayarak çalışmayı tercih ederler. Bu sayede aynı dosya için çalışırken araç değiştirebilmektedirler. Bu araçların birçoğu yeni olmaktadır. Bu yeni araba kokusu, sandığınızdan çok daha fazla sarhoş edici oluyor. Koku, araç içinde kullanılan malzemelerden çıkan uçucu organik bileşiklerin (VOC) gazdan arındırılması ile oluşur. Bu, halı, deri, vinil ve yapışkanlar gibi kaynakları içerebilir. Yeni bir aracınız varsa, ilk birkaç ay boyunca iyi havalandırılmış olarak sakladığınızdan emin olun.

Egzoz gazlarından gelen kirliliği de soluyorsunuz. Sigara içen dedektifler sadece toksik karışıma katılıyorlar. Gözetimindeyken aracınız ofisiniz ve evinizdir, olabildiğince rahat olabilirsiniz.

 

Yaşlanma ve Dedektif

Birçok eski dedektif, sonunda yolunu terk edip, en azından tam zamanlı olarak görevden ayrılır ya da başka görevler üstlenir. Gözetim, vücut üzerinde sert, uzun ve çeşitli saatler ve diğer koşullar kalp hastalığı, artrit veya başka yaşa bağlı sorunlar olan biri için uygun olmayabilir.

Vücudunuza daha kolay olacak görev atamalarını yapın, mesela: iş uyuşmazlıkları. İş genellikle 12 saat vardiyadır. Ancak çoğu zaman devam etmiyor, aracınızı terk edip dolaşabiliyor ve tuvalete gidebiliyorsunuz. Perakende araştırmaları ve saatlerce araca girmeyeceğiniz diğer pozisyonlar bu durumlarda iyi bir fikir olabilir.

40 yaşındaysanız, yolda artık yapamayacağınız zamanı planlamanız gerekir. Yönetici rolüne geçmeye hazır olacak şekilde kurslar alın. Bazı iddialı dedektifler kendi özel dedektiflik bürolarını açacaklardır. Ancak işlerinde başarılı oluncaya kadar gözlem yapmak zorunda kaldıklarını görebilirsiniz. Vücudunuza dikkat ederseniz ve size söylediklerini dinlerseniz, özel bir dedektif olarak uzun ve sağlıklı bir kariyere sahip olabilirsiniz.

 

Mesleki olarak hazırlanmış olmasa da, Şoförlere Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında el kitabını okuyabilir ya da genel olarak Meslek Hastalıkları hakkında hazırlanmış kitapçıktan bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.

Bizi günün her saati arayabilirsiniz. 0.532.280 89 00

Bizi Şimdi Arayın