Özel Dedektifler, Siz Olsaydınız Ne Yapardınız? - Analiz Özel Dedektiflik Bürosu

Bize Ulaşın

Özel Dedektifler, Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?

 

 

Bir özel dedektif olarak bizler, bugünün sosyal ve ekonomik belirsizliği içerisinde eşsiz bir yerde bulunuyoruz. Birçok potansiyel müşteri tarafından bizi biraz özel güvenlik ajanı gibi, biraz psikolog gibi ve biraz da avukat gibi görüyor (Çoğumuz bu özelliklerden hiçbirine sahip değilken). Müşterilerimiz bizden sadece onların ilk şüphelerini güçlendirmek veya hassas problemlerini çözmede onlara yardımcı olabilecek önemli gerçekleri ortaya çıkarmamızı değil aynı zamanda konu ile ilgili kendi kişisel görüşlerimizi paylaşmamızı da isterler.

Böyle zamanlarda müşterimizde çok derin ve kişisel bir ilişki kurmak zorunda kalırız ve kendimizi müşterinin kişisel ikilemi ile iç içe buluruz. Çok hassas ve bazı zamanlarda illegal olabilen ve sıklıkla müşteri tarafından “Siz olsaydınız ne yapardınız?” sorusu ile birlikte gelen davranışlarla uğraşmak zorunda kalırız. Böyle durumlarda davranışlarımızda olabildiğince gayretli ve hesaplı davranarak yasal danışmanlık veya ahlaki danışmanlık sunuyormuş gibi görünmemeliyiz. Aynı zamanda müşterinin ihtiyaçlarına karşı çok uzakta durmamalıyız.

Müşterilerin sorunları ile ilgili kesin ve tam gerçekler üretmeye çalışmak bunların hala “müşterinin” sorunu olduğunu hatırlamakla eşit önemdedir. Müşterimize karşı onların en bilinçli şekilde karar verebilmesini sağlamak için gerekli olan gerçekleri bulmada yasal ahlaki ve etik sorumluluklarımız vardır.

En hassas sorulardan olan “Siz olsaydınız ne yapardınız?” sorusuna daha önceden prova edilmiş bir şekilde kendi bulgularımıza göre olabilecek bütün senaryoları ortaya koyarak cevap vermek en uygun cevap olacaktır. En sonunda müşteri kesinlikle dürüstlüğünüzü takdir edecek ve bir terapist değil bir özel dedektif tuttuğunu kavrayacaktır. Unutmayın, belirsizliklerle karşı karşıya olan biri kendilerine en yakın olan kişilere güvenirler, bunlara onlar için bilgi sağlamakla sorumlu kişilerde dahil.

Bir başka açıdan, kendimizi bir davanın içerisinde sıkış kalmış bir pozisyona sokmamalıyız veya belirli bir amaca yönelmek için hayatımızın diğer bütün yönlerini “tavşanı kovalamak için” bir kenara bırakmamalıyız. Kuma ne zaman bir çizgi çekeceğinizi bilmekle taş duvarlarla çevrili yaşamamak arasında çok ince bir çizgi vardır. Müşterilerimiz için bazı hassas davaları ele geçirdiğimizde her ikisi içinde duyarlı olmalıyız, onlar için değilse de kendimiz için yapmalıyız. Kendimize seçtiğimiz bu iş, bir müşterinin beklentilerini aştığında başarıdan zevk aldığımız gibi beklentileri karşılayamayınca aynı derecede harap durumda olduğumuz bir iştir. Buradaki anahtar kesinlikle dengedir ve bir sonraki fırsatı yakalamaya odaklanabilmek için gayretli olmalıyız.

 

%100 Sonuç Garantili

Bunun gerçekleştirmenin en efektif yolu davanın başlangıcından itibaren sahte garanti, güvenceler veya teminatlar vermemektir. Bir müşteriye isteklerinin karşılanacağı yönünde garanti verdiğimizde ya daha güvenilir oluruz ya da o müşteriye karşı bütün güvenilirliğimizi riske atmış oluruz (Aynı zamanda ilerideki müşteriler içinde). Bir amaç ne kadar ulaşılabilir olursa olsun, müşteriyle iletişimi basitleştirerek çıtayı düşük tutmak ve amacı gerçekleştirmek için bütün hukuki ve etik girişimlerin yapılacağını söylemek en iyisidir. Hatırlayın, az görünen aslında daha çoktur ve en sonunda müşteri dürüstlüğünüzü takdir edecektir. Ek olarak, sizden istenilenleri sunarken uçan renkler bulursanız, imajınız müşteriye daha uygun olarak gözükecektir.

Özel dedektif olarak sorumluluklarımız oldukça karmaşık ve önceki başarılarımızdan ve başarısızlıklarımızdan bir şeyler öğrenebilmek için her fırsatı değerlendirmeliyiz. En hassas konularında bile müşterilerimize amansızca yardım etme isteğimiz dikkatimizin dağılmasına ortam hazırlayabilir. Nihayetinde bizler terapist değiliz ve herkes olaylara aynı açıdan yaklaşmaz. Eğer kendimize dikkat etmez ve davanın çok fazla içerisine dalarsak en sonunda bizler o terapist koltuğunda yatanlardan olabiliriz.

Yorumlar kapatıldı.

Bizi günün her saati arayabilirsiniz. 0.532.280 89 00

Bizi Şimdi Arayın