Marka Koruma - Analiz Özel Dedektiflik Bürosu

Bize Ulaşın
Kategori
Hizmetlerimiz

Etiketler , , , , ,

Marka Koruma

 

Sahtecilik ve taklitçilik, hem dünya ekonomisi için hem de büyüyen Türkiye ekonomisi için önemli bir tehdittir. Türkiye’deki hiçbir endüstri bu kanunsuz faaliyetin dışında değildir. Sahte veya taklit ürünler sadece ülkemizde üretilmiyor, aynı zamanda ithalat yoluyla da iç pazarımıza giriyor. Sahtecilik ve taklitçilik, şirketlerde gelir kaybının yanı sıra, markalarının itibarının da zarar görmesine yol açıyor. Sahte veya taklit ürünlerin düşük kaliteli olması, bundan haberi olmayan müşterilerde memnuniyetin ve marka bağlılığının da zayıflamasına yol açıyor.

Sahtecilik ve taklitçilik yasal bir suçtur. Türkiye’de markalarınızı korumak için çok iyi kanunlar vardır ancak sizin yardımınız olmadan, kanun kendiliğinden ürünlerinizi ve markalarınızı koruyamaz. Markanız şirketinizin en önemli varlığıdır ve bunun korunmasında baş rolü sizin oynamanız gerekir.

Markanızın veya ürününüzün sahtesini veya taklidini piyasaya sürenlerin yargılanabilmeleri için koordineli bir ekip çalışması gereklidir.
Analiz Dedektiflik, Türk kanunları çerçevesindeki sahtecilik ve taklitçilik olaylarının tespiti konusunda özel bir birime sahiptir. Sahtecilerin ve taklitçilerin yakalanması konusunda yetkili mercilere yardımcı olmaktadır.

 

 

Marka ve Fikri Mülkiyet Haklarını Koruma

Marka ve Fikri Mülkiyet Haklarına İlişkin HizmetlerUzmanlaşmış ve teknoloji ile desteklenmiş insan kaynağımız ile marka ve fikri/sınaî haklarınızın korunmasına, tescilli marka ve patent haklarınızın ihlalinin önlenmesine yönelik profesyonel hizmetler veriyoruz. Tescilli ürünlerinizin pazardaki taklit ve sahtelerini, üretici ve satıcılarını tespit ediyor, hukuki süreçte dayanak teşkil edecek altyapıyı hazırlıyor, sizlerin verdiği yetki ile suçu işleyen kişiler hakkında gerekli adli soruşturma sürecini başlatıyor ve etkin bir şekilde yönetilmesini sağlıyoruz.

Verdiğimiz marka koruma hizmetiyle kurumların ve şirketlerin, büyük yatırımlarla geliştirdikleri marka, ürün ve hizmetlere, sahtecilik, taklitçilik yoluyla haksız kazanç ve rekabet karşısında gerekli korumayı sağlıyoruz.

Üreticiyi, satıcıyı ve tüketiciyi tehdit eden sahte ve taklit ürünlere karşı verilen marka koruma mücadelesinde kurumların yanında yer almak, doğru stratejileri kurgulayarak profesyonel çözümler üretmeyi amaçlıyoruz.

 

Deneyim

Marka ve fikri/sınai mülkiyet hakları alanında uzun yıllar kamuda ve özel sektörde uzmanlaşmış kişiler tarafından yönetilen Analiz Özel Dedektiflik, sahtecilikle ve taklitçilikle ilgili izleme, inceleme, araştırma, soruşturma, baskınlar ve strateji üretme konusunda eşsiz deneyime sahiptir.

 

Değerlendirme ve Strateji

Marka sahteciliği ve ürün taklitçiliği faaliyetinde bulunan imalatçı, ambalajcı ve toptancıların yerlerinin tespiti ve bu yerlere baskın yapılarak delil toplanması, sahteciliği ve taklitçiliği önlemeye yardımcı olacaktır. Sahte veya taklit ürün satan gruplaşmış perakendecilerin bulunması da diğer sahtecilik ve taklitçilik girişimleri için caydırıcı olacaktır.

Ürününüz ve markanızla ilgili sahte veya taklit ürün satan veya üreten perakendecileri, toptancıları ve imalatçıları gizli araştırmalar yoluyla tespit ediyoruz. Sahte veya taklit ürünlerin nerede imal edildiğini veya stoklandığı buluyoruz.

Her iki durumda da isteğinize bağlı olarak İngilizce ve Türkçe olarak yazılı açıklama yapıyoruz. Bu açıklamayı sosyal medyada da, yayınlıyoruz. Sahtecilik ve taklitçilikle ilgili bilgi toplanmasını ve harekete geçilmesini talep ettiğinizde, bu konuda görevlendireceğiniz bir yetkili personel ile iletişim içinde olmayı tercih ediyoruz.

Analiz Özel Dedektiflik bürosu dedektifleri, tarafınızdan verilen bilgiler ışığında, izleme, inceleme, araştırma ve kontrol faaliyetlerinde bulunuyor. Şu bilgileri topluyoruz:

1-Sahte ürünlere ait numuneler, bunların edinildiği yer ve tarih.
2-Mümkün ise bu tip bilgilerin elde edildiği kaynaklar.
3-Sahtecilik ve taklitçilik faaliyetinde bulunanlara karşı, yakın geçmişte başlatılmış bulunan her tür cezai veya yasal işlem; eğer var ise ne zaman ve nerede başlatıldığı.
4-Orijinal ürünün yapılan sahtesi ile benzerliği (Çizim/çizelge halinde verilecektir).

 

Saha Araştırması

Şüphelilerin bir listesinin verilmesi Analiz Özel Dedektiflik uzmanlarına yardımcı olmaktadır. Bu bilgi aynı zamanda orijinal ürün ile sahte ürün arasındaki farkların anlaşılmasını da sağlamaktadır.

Analiz Dedektiflik bürosu dedektifleri, sahte veya taklit ürünlerin nerelerde satılmakta olduğunu belirlemek üzere araştırmalar yürütüyor. Tarafınızdan verilmiş bilgileri, araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilerle karşılaştırıyoruz. Sahte ürünlerin kaynağının bulunması için çalışıyoruz ve sonraki süreci kolaylaştırmak üzere somut deliller topluyoruz.

 

Örnek Satın Alımlar

Araştırma sürecinde söz konusu sahte veya taklit malların satın alınması gerekli olabiliyor. Bu gerekçeyle yapacağımız olan tüm satın alımları, bununla ilgili planlamaya uygun olarak gerçekleştirililiyor ve bunları nihai araştırma raporuyla birlikte tarafınıza sunuyoruz.

Bu şekilde yapılan satın alımlara ait bedeli tarafınıza faturalandırıyoruz.

 

Baskın İle İlgili İşlemler

Araştırmalara ilişkin ayrıntılı raporumuzu sahte ürünlere ait numunelerle birlikte sizlere sunuyoruz. Analiz Dedektiflik uzmanları, hukuksal ve idari takip açısından neler yapılması gerektiği konusunda da tavsiyelerde bulunuyor.

Analiz Dedektiflik uzmanlarının yapacağı tüm araştırmaların yüksek gizlilik içerisinde yürütüleceği garanti edilmektedir. Analiz Dedektiflik yöneticileri tarafından hazırlanacak baskın işlem planına göre, güvenlik güçleri ve diğer yetkili mercilerle birlikte fiili baskınlar gerçekleştiriyoruz.

Baskınların fiilen gerçekleştirilmesine kadar geçen zaman zarfında sahtecilik yapanları ve bunların yerleri ile ilgili hiçbir bilgiyi diğer bir ajansa vermiyor ve tamamen gizli tutuyoruz.

Baskınların yapılacağı yerlerde suç teşkil eden malzemelerin bulunduğundan tamamen emin olmadığımız sürece bu tip fiili baskınların yapılması konusunda öneri getirmiyoruz.

Baskınların başarı ile yürütülmesi sonrasında ilgili kanunlar çerçevesinde şüpheliler gözaltına alınıyor. Baskınlar sonrasında yapılacak işlemler arasında müşteri firmaya, muhtemel dava süreçleri konusunda da güncel olarak bilgiler sunuyoruz.

Değerli şirketinize ürünleriniz ve markalarınız ile ilgili sahtecilik ve taklitçilik hareketlerinin izlenmesi, denetlenmesi, araştırılması ve önlenmesi amacıyla hizmet sunmaktan büyük memnuniyet duyacağız.

Marka koruma hakkında teklif almak üzere lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

Yorumlar kapatıldı.

Bizi günün her saati arayabilirsiniz. 0.532.280 89 00

Bizi Şimdi Arayın