Kişi Bulma - Analiz Özel Dedektiflik Bürosu

Bize Ulaşın
Kategori
Hizmetlerimiz

Etiketler , ,

Kişi Bulma

 

Kişi bulma nedir? Kayıp insanları nasıl bulursunuz? Gerçekten kayıp mı yoksa kaçıyor mu? Bu ve buna benzer durumlar için Ankara Analiz Dedektiflik Bürosunun verdiği  hizmet hakkında bilgiler içermektedir.

 

Kişi bulma nedir?

Kişi bulma, “Skip Tracing” nerede bulunduğu bilinmeyen bir kişinin bulunma sürecini ifade eden bir terimdir. Bu terim, “kaçmak” sözcüğüne dayanır. Bizdeki Adres tespiti ve adres bulma hizmetimizden farklıdır. Bu, çoğunlukla bir borç sebebiyle hakkında icra davası açılmış veya bir suçtan dolayı ceza mahkemesinde sanık ya da şüpheli olarak aranan, görev ve yükümlülüklerinden kaçmakta olduğuna inanılan kişilerle birlikte bir konuyu tanımlamak için kullanılır.

Özel dedektiflik sektöründe ise aşağıdaki çok çeşitli müşteri türleri adına yapılan araştırmalar için gerçekleşir:

 

Uzun zamandır kayıp yakınlarını arayan aile bireyleri.

Uzun yıllar önce bağını kaybetmiş kişileri arayan arkadaşlar.

Veraset – miras davalarında kayıp mirasçıyı arayan avukatlar.

Kendilerine borcu olan ve hakkında icra davası açılmış borçlu kişiyi arayan alacaklılar. (bakınız Borçlu adresi bulma )

Kayıp görgü tanığını arayan sigorta şirketleri.

Kaçan veya kaçırılan çocuklarını arayan anne ve babalar.

Dolandırıcıları veya kimlik hırsızını arayanlar.

Gerçekten liste böylece uzayıp gidiyor.

 

Kayıp Şahıs Araştırması

Kişi bulma araştırması başlangıcında belki de göz önüne alınması gereken en önemli husus, kayıp kişinin türünü belirlemektir. Makul bir eylem planı geliştirmek ve soruşturmaya başlamak için “Kişi neden kayıp?” Sorusuna cevap verebilmelisiniz. Sorunun cevabına göre gerçekten kişi kayıp mı (kayıp kişi) yoksa kişi kaçıyor mu (kaçak kişi) olduğunu bilerek araştırmanın yönünü ve tekniklerini belirlersiniz.

İnsanlar çok sayıda nedenden dolayı kayıptır, ancak bu nedenler tipik olarak kasten kayıp veya istemeden kayıp olmak üzere iki kategoriden birine girmektedir.

Kasıtlı olarak kaçan kayıp kişiler, aranılacaklarını ya da arandıklarını bilirler ve bulunmalarını engelleyecek şekilde önlem alırlar.

Kasıtsız olarak kayıp kişiler, genellikle kayıp olduklarını düşünmeyen ve aranıldığına şaşkın olan kişileri içerir.

 

Firari

Fidyeci

Dolandırıcı

Borçlu kişi

Profesyonel kaçak

Toplumdan kaçan münzevi

Destekli kaçan

Uzun zamandır görüşemeyen

Kayıp şahıs

Kayıp çocuk

Neden kayıp olduklarını veya saklanma motivasyonlarını anlamak, kayıp kişi bulma araştırmasını üstlenen özel dedektiflik firması ve dedektiflerin kaybolan insanları bulmak için bir eylem planı koymasını, soruşturmaya uygun olan araçları ve teknikleri en iyi şekilde kullanmasını sağlar. Bir özel dedektif, başarılı olacaksa hayal gücü ve beceriklilik, sınırsız azimle birleştiğinde temel karakter özelliklerini taşır. Mevcut araçları anlayıp bunları en iyi nasıl uygulayacağına bilir.

 

Bu makale, özel dedektifler için kayıp kişi bulma dersi olan kişi bulma ve kayıp şahısları araştırma hakkında yazdığımız kayıp kişi bulma yazımıza giriş teşkil edecek küçük bir alıntıdır. Emniyet Genel Müdürlüğüne ait kayıp ve aranan şahıslar sayfasına göz atabilir, benzer diğer yazımız  kayıp şahıs bulma sayfamıza bakabilir ya da GPS ile konum tespitli gerçek zamanlı yüz tanıma robotu tasarımı hakkında bir tez okuyabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar kapatıldı.

Bizi günün her saati arayabilirsiniz. 0.532.280 89 00

Bizi Şimdi Arayın