Başarılı bir dedektif hangi özellikleri taşımalıdır? - Analiz Özel Dedektiflik Bürosu

Bize Ulaşın

Başarılı bir dedektif hangi özellikleri taşımalıdır?

 

Başarı, arzulanan bir şeyin başarısı olarak tanımlanır. Kim olduğuna bakalım. Başarılı özel dedektifler, bürosunun genel pazarlama planına uyarak keskin bir odaklanmış vizyona sahip olmalıdır. Dahası, dedektiflerin hedefleri açık bir şekilde zihinlerinde belirlenmiş olmalı ve her şeyin mümkün olduğuna inanmaları gerekir. Özel dedektiflik bürosu sahibi girişimciler, meslekleri hakkında heveslidir ve görev odaklıdır. Son olarak, en iyi ikinci olmak istemezler. Başarılı bir özel dedektifin bazı tipik özellikleri şunları içerir;

 

Hizmet ve Ürün Uzmanı

Özel dedektiflik bürosunun, dedektif hizmetleri türlerine ilişkin bilgileri üstün olmalıdır. Teknik “bilgi” nizin, dedektiflik bürosunun kendi problemini çözebileceği yollarla ilgili olası bilgileri doğru bilgiye iletmesi gerekecektir. Dedektiflik hizmet ve ürünlerinizin cazip özelliklerini ve faydalarını bilin. Beklentilerin rakiplerinizle değil de, sizinle nasıl anlaşması gerektiğini düşünün ve anlayın. Ancak hizmetlerin ve ürünlerin tek başına olasılığı ikna etmeyeceğini unutmayın. Özel soruşturma hizmet bilgilerini kendinizi pazarlama becerisi ile birleştirmeniz gerekir. Müşteriler, yalnızca ürünler veya hizmetler yerine insanlarla iş yapıyor.

 

Güçlü ve ezici bir başarı arzusu

Hepsi isteklerle başlar. “İste” sadece sana aittir. “İste”, kişisel ve ticari hedeflerinize ulaşmak için tutkunuz. Bir özel dedektiflik bürosu sahibi olmak büyük bir özveri, disiplin ve enerji gerektirir. “Siz”, her şeyin iyi geçmesine ve dedektiflik büronuzun fırsatlar yaratılmasına yardımcı olan, kendi destek sisteminizdir. Tutkularınız gelecekteki müşterilerinizin kapılarını açacak.

 

Dürüstlük, samimiyet ve güvenilirlik

Müşterinize hizmet sunarken taahhütler ve sözler açık olmalıdır. Müşteri, yapacağınızı söylediğiniz gibi gerçekleştirmenizi isteyecektir. Müşteriye söz ve taahhüdü verdiniz. Şimdi elinizdekileri gösterme vakti geldi. Müşteri kelimenin üstünde durmanızı bekleyecektir. Müşteri, taahhüdünüzü takip etmenizde size güvenir. Müşteriler genellikle, başarılı bir sonuca varmak için bu ekstra yolculuğa çıkmanızı bekler. Profesyonel özel dedektifler, müşterilerin günlerine kesinti ya da dayatma olmadığını, müşterilerin bu mesleğin keyfini çıkarabilmesinin sebebini anlıyor. Sözünü verince – sakla! Ya da hiçbir müşterine sonuç garantisi verme!

 

İletişim ve üstün kişilerarası beceriler

Mesleki hayatınızın her gününde sözel ve yazılı iletişim becerileri gerekecektir. Bu beceriler açık ve net olmalıdır. Hizmet sonrası iletişim, müşteriden yönlendirmeler ve gelecekteki işlere yol açacaktır.

 

Profesyonel Dedektif

Profesyonellik davranışları bir matrisi içerir ve tek bir karakteristik ile tanımlanamaz. Profesyonel bir özel dedektiflik bürosu sahibi, onurlu, dürüst, fedakâr ve araştırmacı mesleğine saygı gösterecektir. Özel dedektiflik sektörüne katkıda bulunarak, sorumlu ve hesap verebilir şefkatli,  merhametli bir lider olarak ve sürekli becerilerini geliştirmeye devam etmeye istekli olacaklardır.

 

Olumlu tutum ile yüksek kişisel benlik saygısı

Başarılı özel dedektif profesyonelleri, kendilerini ikinci olarak tahmin etmemekte ya da kendilerinden şüphe etmemektedir. Kim olduklarını biliyorlar ve kendi yeteneklerine güveniyorlar. Dışardan müdahalelerde az hoşnutsuzlukla hedeflerine odaklı kalabilirler.

 

Güvenilir Dedektif

Zaten bu sonuca varmadıysanız, kendi kararlarınızdan ve eylemlerinizden tamamen siz sorumlusunuzdur. Arkada saklanacak kimse yok. Kapıda adınız yazıyor. Dedektiflik büronuz tarafından yapılan her şeyin arkasında duran sensin. Neyin yanlış gittiğini bulmak için asla kendinize bakmayın. “suçlama Oyunu” asla bir sorunu çözmeyecek ve durum daha da kötüleşecektir. Dedektiflik büronuzdaki pozisyonunuz kaçınılmazdır. Sorumluluk temelinde oluşturulmuş olan esneklik ve güven, özel dedektiflik büronuzu rekabette lider konuma getirir.

 

Kesin hedef belirleme ve planlama becerileri

Özel dedektiflik bürosu sahipleri, hayatta gitmek istedikleri yere odaklanır ve kendilerine oraya nasıl ulaşacaklarına dair ayrıntılı planlar hazırlarlar. Kazara olmaz. Hiç bir şey tesadüf değildir. Belirlenen hedefler, ulaşmayı ve gerilmeyi gerektiren türlerdir. Ulaşıldığında anlamlıdır. Başarılı özel dedektifler, hevesli planlamacılardır. Tam olarak ne yapmak istediklerini biliyorlar ve orada bulunmanın yollarını planlıyorlar. Pazarlama planında çalışmayı öğrendiler. Planlarının spesifik ve ulaşılabilir olduğundan emindirler. Faaliyetlerini bir günlük eylem planına indirgemekte ve hedeflerine ulaşmaya kararlıdırlar.

 

Sağlıklı finansal tutum

Paraya karşı sorumlu tutumlar, özel dedektiflik bürosunun hayatta kalabilmesine yönelik çok uzun bir yol kat edecektir. Vergilerinizin ve taahhütlerin ödenmesinin sağlanması için büronuz aracılığıyla akan paranın işlem görmesi gerekecektir.

 

Problem çözme becerileri

Müşteriler, kendi özel dedektiflerine güvenirler. Hemen hemen pek çok tehlikeli ve sorunlu işlerde bile.. Müşterilerin, sizin ve özel dedektiflik büronuzun sorunu çözmek ve müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli yeteneklere sahip olduğuna emin olması gerekir. Bir müşterinin ihtiyacı, yapılan araştırma çıkmaza girdiğinde, bir sonraki adımda ne yapılacağını bildiğinizden emin olmaktır.

 

Duygusal istikrar

En iyi özel dedektifler hayal kırıklığını ve stresi tolere edebilmelidir. Genel olarak iyi ayarlanmış ve hayatın getirdiği her şeyle başa çıkabilecek psikolojik olgunluğa sahip olmalıdırlar.

 

Baskın ve iddialı

Araştırmacılar genellikle yüksek egoya sahip ve rekabet etmekten hoşlanırlar. Genel olarak iddialı, aktif, agresif ve heveslidirler. Kendine duyduğu pozitif saygı, reddedilme ve başarısızlık korkusu ile ilişkilidir

 

Sorumluluk

Görev duygusu özel dedektife bir anlamda kolayca gelir. Kendini disipline etmiş olmalı ve en iyisini yapmaya yönelik yüksek bir standarda sahip olmalıdır.

 

Rekabetçi ve katı fikirli

Özel dedektiflik hizmetlerinde ikinciliğe ödül yoktur. Bir araştırmada kötü bir iş çıkarırsanız müşteri, umudunu başka bir özel dedektiflik bürosunda arar. Bu kadar basittir. Başkalarını suçlamak, bahaneler üretmek yerine sorumluluğu üstlenmelisiniz. Kendinizi sorumlu tuttun. Hatalarınızdan ders çıkarın, öğrenin. Sorunu düzeltin. Doğal kalıcılığı ancak bu sayede sağlarsınız.

 

Kendine güven sayesinde yeterlilik

Hayatınızı şansa bırakmayın. İş ve meslek hayatında başarı için önde gelen olaylar, yarın sabah güneşin yükselişi kadar kararlıdır. Sadece kendinize güvenerek, işinizi şansa bırakmazsınız.

 

Sezgisel ve anlayışlı

Geleceğe odaklı bir kişi olun ve günlük kişisel sorunlarla zihinsel, duygusal ve psikolojik olarak tüketilmeyin. İyi bir özel dedektiflik bürosunun ticari markası, büyük resmi görmek ve her zaman yeni, karlı mesleki fırsatlara karşı uyanık olmaktır.

 

Empatik

Özel dedektifler problem çözmede ön saftadır. Müşterinin ihtiyacını anlamak için kendilerini onların yerine koyabiliyor olmalılar. Empati olmadan, başkalarına güven inşa edemezsiniz.

 

Samimi

Özel dedektifler, samimi ve insan odaklıdır. Beklentiler, kalben çıkarlarının en üst düzeyde olduğuna inanmaktır. Sefil, düşmanca, depresif ve samimi olmayan birinden bir şeyler almak ister misiniz? Hiç sanmıyorum.

 

Azimli

Özel dedektifler, olumsuzluklar karşısında çözüm ararlar, yarı yolda bırakmazlar. Israrlıdırlar. En başarılı dedektiflik bürosu sahipleri, engellerin üstesinden gelmeyi öğrendi. Yeni çözümler ararlar. Onlar inatçı ve dirençlidir. Pes etmeyi reddederler.

 

Yaşam boyu öğrenen

Bilgileriniz en son teknoloji olmalıdır. Verdiğiniz dedektiflik hizmetleri ve ürünlerle ilgili elinizden gelen her şeyi okumalısınız. Kalite ve ilgili seminerlere katılın. Yerel ve ulusal özel dedektifler derneklerine destek olun ve katılın. Mesleğimizi etkileyen mevzuat konusunda güncel kalın.

Yorumlar kapatıldı.

Bizi günün her saati arayabilirsiniz. 0.532.280 89 00

Bizi Şimdi Arayın