Bal Tuzağı - Analiz Özel Dedektiflik Bürosu

Bize Ulaşın

Etiketler , , , , , ,

Bal Tuzağı

 

Bal tuzağı, eşinizin sadakatini sınamak için etkili bir yol mudur? Özel dedektiflerimiz sizin için araştırdı.

 

Bal tuzağı nedir?

Bal tuzağı, istihbarat toplama, bilgi edinme amacıyla, cinsellik kullanılarak tuzağa düşürmenin genel adıdır. Uzun yıllar boyunca casusluk amaçlı kullanılmıştır. Yurt dışında eşlerinin kendilerini aldatıp aldatmayacağını merak eden kadınlar, “honey trap agency” isimli ajansla temasa geçip, ajansın kadın elemanları, eşlerini veya erkek arkadaşlarını baştan çıkarmaya çalışırken, erkeklerin sadakatlerini ölçmenin bir yolu olarak kullanılmaktadır.

 

Bal tuzağı  ve özel dedektif

Casusluktan zengin koca arayan para avcısı kadınlara kadar her şeyle ilişkili olmasına rağmen “bal tuzağı”, kadının diğer bir kadını eşinin ya da sevgilisinin sadık olup olmadığını, eşinin diğer kadınla flört edip etmeyeceğini kontrol için hazırlanmış sahte bir flört senaryosuyla test edilmesidir. Bu yolla eğer eş kendisiyle flört etmek için kur yapan bu kadınla ilgilenmezse sadık demektir. Ülkemizde yoktur.

 

Bal tuzağı, gerçekten işe yarar mı?

Ülkemizde daha çok kadının arkadaşları tarafından bu tip bir senaryoyla eşin sadık olup olmadığı anlaşılmaya çalışılsa da, yurt dışında aldatma araştırmaları yapan firmalar tarafından ücretli bir hizmet olarak sunulmaktadır.

Sadece erkekler için değildir. Özellikle yurt dışında hem erkekler hem de, kadınlar için eşlerinin sadakatini test ettiğini düşünülen bu sahte flört hizmeti epey yaygındır. Genellikle bir bar, gece kulübü, restoran ya da cafe gibi yerlerde, bal tuzağının baş rolünü oynayan kadın avcının, av konumundaki erkeğe kur yaparak geceyi telefon numarasını bırakarak bitirmesiyle son bulur. Bal tuzağına düşen erkek başka bir gün avcı kadını aradığında test sonuçlanmış, erkek sadakatsiz olarak görülür.

Bal tuzağı, esasen şüphede kalan kadının hazırladığı, sahte senaryolu bir aldatma tuzağıdır. Bazı angajman kurallarına göre yapılır. Hedefteki av konumundaki erkekle avcı kadın arasında kesinlikle fiziksel temas olmaz, izin verilmez. Hedefteki eşe çok baskı yapılmaz, agresif davranılmaz. Hedef eş, sarhoş olmamalıdır.

Yurtdışında bu işi yapan insanlar, bazı evli veya nişanlı çiftlerin birlikteliğini sürdürmek için verecekleri kararda, bal tuzağı ile çiftlerin ilişkilerdeki sadakatini güvence altına aldığını iddia ediyor. İçgüdülerle ilerlemek bir yere kadar, eşlerin güvenilirliği için bal tuzağı bir seçenek olmalı diyerek ekliyorlar.

 

Boşanma davası için bal tuzağı

Eşler arasındaki sadakat için belirleyici test gibi görünüp bazı insanlar için huzur verici bulunabilir. Peki, ama bir boşanma davası tarafı olan boşanma avukatına, dava dosyasında aldatmayı ispat için yardımcı olur mu? Yurt dışında bazı ülkelerin kanunları çerçevesinde az da, olsa rolü vardır. Her ülkenin kanunlarında boşanma sebepleri farklıdır. Türkiye Cumhuriyeti Medeni kanununda ise yeri yoktur. Aldatmayı ispat etmek, doğası gereği gizli yapılan bir eylem olduğu için pek kolay değildir.

 

Dedektiflik bürosu ve bal tuzağı

Bu türde sahte senaryolarına yardımcı olacak kişileri arayan bazı eşler özel dedektiflere bal tuzağı için başvuruyorlar. Amaçları eşlerine iftirayla kusur yükleme çabalarının bir sonraki boyutu olan bal tuzağı ile eşinin kendilerini aldattığını ispat ederek, nafaka alabilmek, çocuklarının velayetini alabilmek, çevrelerine eşlerinin ahlaksız karaktere sahip olduklarını ima edebilecekleri ortamı hazırlamaktır.

Maalesef şimdiye kadar sayısı çok olmasa da, bize ve toplumumuzun ahlaki yapısına uygun olmayan, aynı zamanda kanuni olmayan bal tuzağına bizi de, dahil etmek isteyen müşteri adaylarımız olmuştur. Amaçlarını dile getirdiklerinde kibarca red edilerek görüşme sonlandırılmıştır. Bizim haricimizde de, bu şekilde davranan özel dedektiflik bürolarının varlığını biliyor, tutumları için teşekkür ediyoruz.

Kendilerini özel dedektif olarak nitelendirerek, eş takibi yaptığını iddia eden bazı kişilerin sonuç garantili dedektif gibi başlıklarla internette ilan verip hiçbir şey bulunmazsa kimsenin hayır diyemeyeceği çekicilikte kişilerle yapay olarak tuzak kuracaklarını ifade etmekten kaçınmayan ahlak yoksunu insanların özel dedektiflik mesleğini lekeleyen bu davranışları sebebiyle de, kınıyoruz.

Yorumlar kapatıldı.

Bizi günün her saati arayabilirsiniz. 0.532.280 89 00

Bizi Şimdi Arayın