Avukatlar neden özel dedektifle çalışmalı? - Analiz Özel Dedektiflik Bürosu

Bize Ulaşın

Avukatlar neden özel dedektifle çalışmalı?

 

Meşgul bir avukatsınız ve daha önce hiçbir özel dedektifle çalışmamışsanız, muhtemelen paranızı çöpe atıyorsunuzdur. Ne kadar yetenekli, deneyimli veya verimli olursanız olun, masanızdan geçen onca dava<yı ayrıntılı bir şekilde ele alamazsınız. Her işte uzman olmanız mümkün değil.

Hukuk bürolarının, neden özel dedektiflik bürolarıyla çalışmasının gerektiğinin sebeplerini aşağıda sıraladık. İşte, nedenleri;

 

Dış Kaynak (fason)Kullanımı

5 Mayıs 2011 tarihli The Economist dergisi, Amerika’daki hukuk endüstrisi ile ilgili iki sayfalık bir hikaye bastırdı. Mesleğin karşı karşıya kaldığı bir değişim örneği olarak Howrey’i (dünyanın en iyi 100 hukuk firması arasında) kullandılar. İcra iflas davaları ve düzenleme konularının yanı sıra, 700 avukat üyeli firma hukuk dünyasına sert bir darbe vurdu.

Ekonomist şunları yazdı: Müşteriler avukatlarının bazı rutin işleri daha ucuz firmaların (fason) yapmasını talep ediyor.

Şahitle görüşme, bilgi toplama ve kişisel olarak uzmanları tetkik etme, tebligat adresi bulma gibi işler çok zaman alır ve sıklıkla kanıtlanmış çıkmazların uçsuz bucaksız kutuplarına yol açar. Tüm bunların uzmanlarını bulmak için profesyonel bir özel dedektifle çalışılmalı.

 

Dış Kaynak Kullanımı Uzmanlığı

Çoğu zaman belirli alanlarda nitelikli bir uzman getirmek, ona sabit bir ücret veya daha düşük bir saatlik ücret ödemek ve daha uzun sürede daha iyi bilgilendirilmek daha anlamlı geliyor.

The Economist, hukuk firmalarının sadece hukuki uygulama alanlarını değil, diğer sektörlerde de, uzman almanın, firmaların kendilerini güvence altına alabileceğini belirtti. The Economist’e göre bunun bir alternatifi, uzmanlığın dış kaynak kullanımını sağlayacağına işaret ediyor.

Profesyonel dedektifler burada devreye girer. Bir avukat,  araştırmacı bir özel dedektiflik bürosunun deneyim ve uzmanlığından yararlanabilir. Gerçek bir profesyonel araştırmacı, çeşitli alanlarda uzmanlığı sürdürmektedir. Becerikli bir avukat, profesyonel bir dedektifin değerini fark edecektir.

Her şeyden önce, avukatlar hukuk uzmanlarıdır. Bazı avukatlar ayrıca emlak, finans, cezai savunma, havacılık, tıbbi hatalar, marka koruma vb. gibi endüstriye özel uzmanlar haline gelmektedirler. Avukat / uzman genellikle bir tür davayı alan ve ücretin en üstünde piyasa ücreti alan bir kişidir.

Hukuk uzmanları, genel bir savunma davasında yasal noktaları tartışmak için donatılmış olmalıdır; Peki, okumadığı çeşitli disiplinlerden gelen davalarda belirli karanlık konular hakkında ne bilebilir?

Bir sahtekârlık davası için avukat, bir gayrimenkul değerleme raporunu inceleyebilir mi ya da yapmalıdır mı? Yeterince kolay görünmüyor, ancak raporda Değerlendirme Esaslarına İlişkin Standartların İzlenmesine ne demeli? Değer yaratmak için gereken dört güç nedir? Bunlar, çoğu avukatın herhangi bir yetkinliğe sahip olmadığı (veya beklenmemesi gereken) endüstriye özgü konulardır.

Bir avukatın bir suç mahali fotoğrafında kan dökücü analiz etmesi önerilir mi? Bir avukatın bir mali tabloyu bozması ve bunun yanıltıcı veya hileli olup olmadığını ayrıntılı olarak açıklaması beklenebilir mi?

Neden bu alandaki bilgili profesyonel bir araştırmacı tutmuyorsunuz? Çeşitli alanlardaki uzmanlara çalışma devrettirerek avukat, firmasını anlayışlı, bağlı ve kapsamlı hale getirir.

Sonuçta hukuk büroları, savunma takımına bir özel dedektif ekleyip eklememek konusunda vaka bazında karar vermelidir. Elbette her konuda gerekli olmayabilir. Bununla birlikte, müvekkiliniz bir dolandırıcılık yüzünden 15 milyar dolarlık bir Ponzi planı ile suçlanırsa profesyonel bir dedektif seçmeyi düşünmek kötü bir fikir değildir.

Yorumlar kapatıldı.

Bizi günün her saati arayabilirsiniz. 0.532.280 89 00

Bizi Şimdi Arayın